Онлайн-платформи для розвитку малюків

Онлайн платформи для розвитку малюків

Міністерство освіти і науки України повідомляє, що експерти ЮНІСЕФ Україна запускають мобільний додаток для розвитку дошкільнят.

Новий застосунок «НУМО розвивальні ігри» містить ігри, малюнки, завдання та цікаві історії для дітей віком 3–6 років.

«НУМО розвивальні ігри» – безкоштовний додаток українською мовою із різноманітними інтерактивними іграми для дошкільнят, зокрема із завданнями для вивчення мови та математики, розвитку логіки, творчості та інших важливих навичок.

Ігри в застосунку поділені на категорії:

• за віком (до 3 років, 3–4 роки, 4–5 років, 5–6 років);
  • за складністю (йдеться про різноманітні тематичні рівні для кожної вікової категорії);
  • за форматом (завдання, ігри, малюнки та цікаві історії, які допоможуть збагатити знання та розвинути важливі навички дитини).

Додаток «НУМО розвивальні ігри» також може працювати офлайн. Для цього його потрібно завантажити та пройти коротку реєстрацію, аби надалі користуватися без під‘єднання до мережі. Це важливо, адже в теперішніх умовах родини проводять багато часу у сховищах, дорозі чи намагаються адаптуватися до нового місця, де не завжди є доступний інтернет.

Завантажити застосунок «НУМО розвивальні ігри» можна в AppStore та Play Market.

ЮНІСЕФ у партнерстві з МОН розширює програму розвитку якісної дошкільної освіти в Україні, що покликана допомогти дітям, батькам і педагогам продовжити освітній процес в умовах війни.

Відтепер онлайн-платформа НУМО 3.0 містить розділ «ЩоЩе для розвитку» з дитячим онлайн-садком і освітніми мультфільмами від ЮНІСЕФ. Згодом з’являться й матеріали з мінної безпеки, гігієни та здорового харчування, які допоможуть батькам зайняти дітей пізнавальними активностями, розвивати ключові навички дошкільнят і відволікти від війни.

У межах кампанії стане доступною інформація про гармонійний розвиток дітей, зокрема й дітей з інвалідністю. Методичні матеріали, відео та поради щодо облаштування простору для розвитку, пізнання та ігор стануть у пригоді батькам і педагогам.

На платформі також є додаткові ґрунтовні розділи про критерії якості дошкільної освіти: «ЩоЩе для батьків» і «ЩоЩе для вихователів». Батьки дошкільнят зможуть розібратися в тонкощах вибору садочоку та розвитку дитини 3-6 років. Для вихователів сформовано бібліотеку із корисними матеріалами для використання в роботі, яка постійно оновлюється.

Особливу увагу приділено якості дошкільної освіти в Україні з урахуванням міжнародної методики ECERS-3 у 6 аспектах: предметно-просторове середовище, догляд і піклування, мовлення та грамотність, різновиди пізнавальної діяльності, взаємодія персоналу з дітьми та структурування програми.

Крім того, оновлено Numo_bot у Viber і Telegram зі щоденними вправами та порадами для батьків про розвиток важливих навичок дошкільнят.

Нагадаємо, педагоги та дитячі психологи за підтримки МОН запустилиTelegram-канал «Підтримай дитину».

«Сучасне дошкілля під крилами захисту»: руханки та відеозаняття з хореографії для дошкільнят

3 травня 2022 року команда МОН додала нові матеріали до рубрики «Сучасне дошкілля під крилами захисту», що містять рекомендації щодо спілкування з дітьми дошкільного віку.

ІНФОРМАЦІЙНИЙ КОМІКС ДЛЯ ДІТЕЙ У ВОЄННИЙ СТАН

"Антарктичні уроки" для дітей

Перелік корисних ресурсів для дорослих та дітей щодо психологічної підтримки, навчання та інформування

Безкоштовні курси читання та малювання від uchim.online