День китайської мови

20 квіт. 2021
День присвячений він Цан Цзе – засновнику китайської писемності, придворному історіографу легендарного імператора Хуан-ді («Жовтий імператор»)

Сьогодні діти та вихователі занурились в культури країни Китай. В групах пройли заняття де діти познайомились  з історією, культурою і розвитком китайської мови.

Дітям розвповіли про Цан Цзе — засновника китайської писемності, придворномим історіографом легендарного імператора Хуан-Ді (Жовтий імператор). Розповіли про те, що саме Цан Цзе створив набір піктограм, які згодом слугували основою для ієрогліфів.

Загалом у китайській мові нараховується 80 тисяч ієрогліфів, але активно використовуються від 3 до 5 тисяч. Навіть, якщо ви вивчите 500 ієрогліфів, то зрозумієте до 80% звичайного сучасного китайського тексту. Якщо ж виникне бажання читати газети і неспеціалізовані журнали, то доведеться вчити до 3 000 ієрогліфів. Коли ж заманеться насолодитися поезією Лі Бо чи Ду Фу, або ж почитати якийсь із романів сучасного китайського письменника нобелівського лауреата Мо Яня, тоді за справу потрібно буде взятися більш серйозно і фундаментально.