Правила прийому до ЗДО

ПРАВИЛА ПРИЙОМУ ДІТЕЙ ДО ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Для зарахування дитини в заклад дошкільної освіти необхідно зареєструватися на сайтіи електронної реєстрації:

На сайті «Електронна система реєстрації до ЗДО» надана повна інформація про заклади дошкільної освіти Харківської області. У правій колонці сайту в графі «Оберіть ЗДО» можливо ознайомитися з повною та скороченою назвою ЗДО, типом, формою власності, типом місцевості, поштової адресою, ПІБ керівника, мовою навчання та іншою інформацією про ЗДО.
Всі НЗ систематизовані по місцю розташуванню, тобто можливо не лише вибрати район Харківської області, але і сіло, селище, місто і тому подібне. Для подачі заявки у вибраний ЗДО користувачеві сайту необхідне зареєструватися.
Для цього у верхньому правому куті натиснути кнопку «Реєстрація» і ввести необхідні дані в анкеті реєстрації. Необхідно заповнити всі обов'язкові поля, які відмічені знаком «*» (зірочка). Після заповнення анкети і натиснення кнопки «Зареєструватись», необхідно проглянути вказаний в анкеті електронний ящик (електронну пошту) та активувати обліковій запис, використовуючи кнопку активації в електронному листі.
Подати заявку можна лише в один дитячий садок, в разі повторній подачі заявки одним і тим же користувачем, друга заявка не розглядатиметься модератором.
Надалі, зайшовши під своїми обліковими даними (логіном і паролем), заявник може побачити статус заявки, який встановлює модератор сайту.
На сайті електронної реєстрації надана можливість подачі заяви для постановки на облік у відділі освіти адміністрації району (за місцем проживання) дитини, що потребує місце в дошкільному навчальному закладі. Для успішної реєстрації Вашої дитини в електронній черзі при заповненні форми заяви, Вам необхідно вказати достовірну інформацію. Подавати заявку можна лише в один дошкільний навчальний заклад. При необхідності, обраний ЗДО можна змінити, звернувшись до відповідальної особи. Подача в електронному вигляді заяви забезпечує попередню реєстрацію дитини в електронній черзі з визначенням дати постановки на облік, яка є основою формування черговості.
Для підтвердження інформації, зазначеної в заяві, необхідно протягом 10 робочих днів з дня подання заяви звернутися до відповідальної особи у відділі освіти (в дошкільному навчальному закладі) з оригіналами документів (свідоцтво про народження дитини, документ, що підтверджує наявність пільг) або прикріпити до заяви скан-копії вищевказаних документів. Якщо заповнена Вами форма заяви за змістом не буде відповідати оригіналам документів, Вашу заяву буде анульовано. Якщо інформація, зазначена в заяві, підтверджена оригіналами документів, то дитина отримує постійну реєстрацію в електронній черзі за первісною датою подання заяви в електронному вигляді.

Прийом дітей в дошкільні навчальні заклади здійснюється відповідно до ст. 9, 14 Закону України «Про дошкільну освіту»,  п.п. 6, 7, 8, 9, 10 «Положення про дошкільний навчальний заклад» та основних положень Статуту кожного закладу.

Прийом дітей до закладів дошкільної освіти  здійснює керівник на підставі:

- направлення у даний  заклад дошкільної освтіи, виданого  реєстратором Управління освіти адміністрації Київського району;

- заяви батьків або особи, яка їх замінює;

- медичної довідки про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати  заклад дошкільної освтіи;

- довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення;

- свідоцтва про народження дитини.

Під час прийому дитини до закладу дошкільної освіти, керівник зобов'язаний ознайомити батьків або осіб, що їх замінюють, із статутом  закладу, іншими документами, що регламентують його діяльність. (п. 7  Положення «Про дошкільний навчальний заклад»).

Питання про відвідування ЗДО дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень вирішується лікарсько-консультативною комісією, згідно  наказу Міністерства  охорони здоров'я України  № 434  29.11.2002  та затвердженого цим наказом   примірного «Положення  про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу».

Інформація щодо відсутності дитини у   закладі дошкільної освтіи  з різних причин

Діти з ознаками інфекційного захворювання до ЗДО не приймаються. Після перенесеного інфекційного захворювання приймання дітей до закладу дошкільної освіти дозволяється за наявності медичної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом.

Діти після тимчасової відсутності у дошкільному навчальному закладі з інших причин приймаються без медичних довідок за умови відсутності явних ознак захворювання (витяг з Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів).

За рекомендацією лікарів після тимчасової відсутності  у закладі більше 5 днів, дитина приймається у закладі дошкільної освтіи з медичною довідкою.

Збереження місця за дитиною та відрахування дитини з  закладу дошкільної освіти

Відповідно до п. 11 Положення про дошкільний навчальний заклад  за дитиною зберігається місце в дошкільному навчальному закладі державної та комунальної форм власності у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (75 днів).

Відрахування дитини з  закладу дошкільної освтіи може бути здійснено (п. 12 Положення «Про дошкільний навчальний заклад»):

- на підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини, що   виключає можливість її подальшого перебування в закладі;    - за бажанням батьків або осіб. які їх замінюють;

-  у разі несплати без поважних причин батьками або особами. що їх замінюють, плати за харчування дитини протягом 2-ох місяців.