Психологічна служба закладу

ЯК ПОЛЕГШИТИ АДАПТАЦІЮ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ  У ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Щоб адаптація до дитячого садка пройшла легко, припиніть хвилюватися і вже зараз займіться підготовкою дитини до дитячого садка.

1. Для початку розкажіть дитині, що таке дитячий садок і для чого туди ходять діти. Наприклад: «Цевеликий, красивий будинок, куди матусі й татусі приводять своїх малят. Тобі сподобається. Там багато інших діток, які разом граються. У тебе з’являться багато нових друзів». Поясніть дитині, що віддаючи її чужій тьоті, ви не кидаєте її. У присутності дитини розповідайте рідним та знайомим, що вашому малюку дуже пощастило – восени вона (він) теж піде до садочка.

2. Конкретно розкажіть дитині про режим дитячого садка: коли вона туди буде приходити, коли їстиме, коли спатиме, гулятиме. Малюк, який знатиме про своє майбутнє життя, почуватиме себе на новій території впевненіше.

3. За літо привчіть малюка вчасно прокидатися – приблизно до виходу з дому, щоденно влаштовувати репетиції «тихого часу».

4.Обговоріть з дитиною можливі труднощі, які можуть виникнути у дитячому садку. Підкажіть: якщо в неї виникнуть проблеми (заболить живіт, голівка, захочеться пити чи в туалет), треба сказати про це виховательці. Привчайте дитину ходити в туалет раніше – перед прогулянкою, сном, заняттями.

5. Намагайтеся режим харчування малюка максимально наблизити до режиму дитсадка. Якщо в дитини немає апетиту, пробуйте знизити калорійність харчування. Скоріше за все, організм дитини швидко зголодніє, і дитина попросить їсти. Розкажіть про ці проблеми виховательці, попросіть її бути терплячою і не змушувати їсти, якщо малюк не хоче.

6. Загартовуйте малюка. Нехай якомога більше ходить босоніж по траві, піску, підлозі, спить з відчиненою кватиркою, купається у відкритих водоймах.

7. Систематично привчайте малюка самостійно вдягатись, застеляти ліжко, зав’язувати шнурки, користуватися столовими приборами, прибирати іграшки. Все це повинно приносити йому задоволення.

8. Простежте, як Ваш малюк спілкується з іншими дітьми. Навчіть його правильно вітатися з ними, просити дозволу гратися разом, пропонувати іграшки іншим дітям, прощатися і т.ін. запитуйте малюка про його нових друзів, називайте їх імена. Чим легше він навчиться будувати взаємини з дітьми, то менше проблем виникне у дитячому садку.

9. У присутності дитини не допускайте критичних зауважень на адресу дитячого садка, вихователів, правил і порядків, які там установлені. Ніколи не лякайте дитину дитячим садком!

10. Будьте готові до того, що в перші тижні дитина, збираючись у садочок, плакатиме. Не хвилюйтеся, така поведінка дітей вважається абсолютно нормальною. Через деякий час дитина звикне. І якщо ви вибрали грамотно дитячий садок, увечері вам доведеться докласти немало зусиль, щоб забрати малюка додому.

11. Початок життя у дитячому садку – це справжня криза для малюка. Емоційно підтримуйте дитину, частіше обіймайте, цілуйте її, говоріть, що дуже любите, але без ноток жалю у голосі. Не шкодуйте, що віддаєте дитину у дитячий садок.

Не показуйте дитині власні сумніви та тривоги. Будьте спокійними та впевненими!