До уваги батьків! Важливо!

21 січ. 2022
Нові норми та порядок організації харчування в закладах освіти.

Оновлений Порядок організації харчування у закладах освіти  - визначає принципи планування та механізм організації харчування здобувачів освіти/дітей у закладах дошкільної освіти, з метою створення безпечного, здорового освітнього середовища.
 З метою: врегулювання організації харчування дітей з огляду на принципи здорового харчування, приведення енергетичної цінності раціону, структури харчування до норм фізіологічних потреб населення в основних харчових речовинах і енергії – прийняті такі зміни.

Що змінилося:

визначено способи організації харчування;
    окреслено вимоги до планування меню;
    розписано калорійність сніданку, обіду та вечері за віковими групами: 1-4 та 4-6 (7) років;
    передбачено кількість білків, жирів і вуглеводів, яка має бути у стравах;
    розраховано добову потребу в рідині для дітей різних вікових груп;
    визначено, як забезпечити харчуванням дітей з особливими дієтичними потребами.

Зі змінами норм споживання основних груп харчових продуктів на сніданок, обід або вечерю у закладах дошкільної освіти у разі п’ятиденного перебування можливо ознайомитися в постанові№305.

Щоб перехід до нового раціону був легшим, Міністерство охорони здоров’я України затвердило Примірне чотиритижневе сезонне меню, рекомендоване для організації триразового харчування дітей віком від 1 до 6 (7) років у закладах дошкільної освіти. Затверджений перелік страв також може бути використаний як база для чотиритижневого меню в інші пори року з урахуванням сезонних продуктів.
В запропанованому меню, окрім традиційних українських страв, містяться й такі нетипові для дошкільної кухні, як ньокі, нагетси курячі,  курка – по італійські, різноманітні супи та інші страви. Усі страви будуть готуватися з простих продуктів, які мають міститись в новому раціоні дошкільника.
Нове меню у закладах дошкільної освіти обмежує кількість солі та цукру, жирів тваринного походження. Зменшено споживання хліба і картоплі, збільшено споживання м’яса, риби, круп, бобових, овочів та фруктів. Виключено з дитячого меню ковбасні вироби та консерви, а також печиво.
Розширено асортимент страв, які пропонуються вихованцям дитячих садків, введено нові страви, що були затверджені перспективним меню МОН України такими як «Міт боли», «Фалафель», «Нагетси курячі» «Ньокі», «Курка – по італійські» та інші.