Методичний порадник для освітян щодо використання принципів ОДГ/ОПЛ

16 груд. 2023
Фахівці проєкту DECIDE спільно з ініціативою МОН «Стаємо сильнішими разом!» розробили «Стаємо сильнішими разом: методичний порадник з використання ресурсів ОДГ/ОПЛ у роботі з дитячими спільнотами задля сприяння інтеграції дітей, які опинилися в умовах війни».

ОДГ – це напрям, що протягом останніх років знаходиться в центрі уваги політиків, науковців, освітян. Питання освіти для демократії, громадянської освіти досліджуються та розробляються українськими педагогами та науковцями з часу проголошення незалежності.

Поняття освіти для демократичного громадянства нерозривно поєднано з освітою прав людини, що у навчально-методичних посібниках Ради Європи носить абревіатуру ОДГ/ОПЛ.

Серед принципів впровадження ОДГ в освітній процес важливим є принцип навчання через дію, що дає можливість учням відчувати практику демократичного громадянства на собі.

Методичні матеріали Освітній процес Розвиток дітей дошкільного віку ... всі

У мережі опублікували методичний порадник для освітян щодо використання принципів ОДГ/ОПЛ

Як впоратися з емоційними складнощами: поради

Посібник створено для педагогічних працівників закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти.

У пораднику йдеться про соціальні, психологічні й педагогічні аспекти інтеграції дітей, які опинилися в умовах війни.

ВЗЯТИ У РОБОТУ

Зокрема, документ містить інформацію про:

• розвиток дружньої атмосфери в дитячій спільноті,
  • дослідження прав людини та прав дитини,
  • прийняття різноманітності,
  • спільне погодження правил та конструктивне розв'язання конфліктів.

Окрім того, у пораднику також є добірка навчальних активностей, які покликані розвивати в дітей когнітивні, поведінкові, соціальні й емоційні навички, необхідні для соціальної адаптації, інтеграції, інклюзивності й самореалізації особистостей та спільнот.

Запропоновані активності можна використовувати не лише для сприяння інтеграції дітей, а й для розвитку демократичної взаємодії, емпатійного спілкування та шанобливого ставлення до прав людини та прав дитини в дитячих спільнотах.

За матеріалами МОН

Експерти DECIDE у межах спільної з МОН ініціативи «Стаємо сильнішими разом!» розробили «Стаємо сильнішими разом: методичний порадник з використання ресурсів ОДГ/ОПЛ у роботі з дитячими спільнотами задля сприяння інтеграції дітей, які опинилися в умовах війни».

Порадник призначений для педагогічних працівників закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти.

У ньому йдеться про соціальні, психологічні й педагогічні аспекти інтеграції дітей, які опинилися в умовах війни. Крім того, з нього можна дізнатися про розвиток дружньої атмосфери в дитячій спільноті, дослідження прав людини і прав дитини, прийняття різноманітності, спільне погодження правил та конструктивне розв'язання конфліктів.

Порадник також містить добірку навчальних активностей, які покликані розвивати в дітей когнітивні, поведінкові, соціальні й емоційні навички, необхідні для соціальної адаптації, інтеграції, інклюзивності й самореалізації особистостей та спільнот. Активності можна використовувати не лише для сприяння інтеграції дітей, а й для розвитку демократичної взаємодії, емпатійного спілкування та шанобливого ставлення до прав людини і прав дитини в дитячих спільнотах.

Довідково:

Ініціативу «Стаємо сильнішими разом!» реалізовує проєкт DECIDE у партнерстві з Офісом Омбудсмана України, Міністерством освіти і науки України, Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України та Фондом Президента України з підтримки освіти, науки та спорту.

Також від DECIDE доступна серія вебінарів у ютубі для педагогів і батьків, яка допоможе ліпше розуміти дітей та працювати з ними під час війни.